web analytics
Çağrı Muluk 12 Ocak 2018
Barış Sanatı O'Sensei Morihei Ueshiba Aikido Budo

Editörün Notu :

Barış Sanatı O'Sensei Morihei Ueshiba Aikido Budo

Barış Sanatı Aikido’nun kurucusu olarak tanıdığımız O’Sensei Morihei Ueshiba yalnızca bir savaş sanatları öğretmeni değildi. Belki de isminin dünyanın her yerine ulaşmasını sağlayan şey, mesajının evrensel oluşuydu. Bedeni ve zihni savaş sanatıyla eğiterek mutlak bir içsel barışa ulaşılabileceğini ve bunun dokunduğu herşeye yansıyacağını söylüyordu. Böylelikle daha iyi bir yaşama doğru gitmek mümkün olabilirdi. Bu amaçla O’Sensei’nin öğretisi güçlü bir bedensel çalışmayı, aynı şekilde güçlü ve derin bir zihinsel çalışmayla beslemişti.

Bu boşluk dolduran, üzerine düşünmeyi gerektiren öğretiler 1992 yılında, John Stevens tarafında İngilizce’ye çevrildi ve Barış Sanatı adıyla yayınlandı. Ama nedense kimse bunları dilimize çevirmekle ilgilenmedi.

Kitabın her sayfasında yukarıdaki gibi bir kısa not var. Orjinalleri “Art Of Peace” başlığıyla bir çok web  sitesinde bulabilirsiniz. Çevirileri bir taraftan devam ederken, gün aşırı bir tanesini yayınlayacağız. Keza biz de üzerine düşünmeyi seviyoruz.

Bir Cevap Yazın

error: Kopyalama ama paylaş...
%d blogcu bunu beğendi: