Suyun Gizli Mesajı

imagesGenelde yatmadan önce gece yanıma küçük bir şişede su alırım. Su içmek iyidir bunu herkes bilir. Sanırım bir 7-8 sene önce kendi su şişemi almak için buzdolabına gittiğimde, daha önce orada olmayan başka bir küçük şişe gözümü ilişti. Benimki sanarak onu almak üzereydim ki son anda şişenin içinde bir kağıt olduğunu farkettim. Buzdolabında, içinde kağıt olan bir şişe suyun ne işi olabilir diye dikkat kesilince kağıdın üzerinde bir takım okuyamadığım dualar yazdığını farkettim. Sanırım annemin küçük çaplı voodoo girişimlerinden biriydi. Ertesi gün sorduğumda annem onun sağlık için yazılan bir dua olduğunu, bir süre beklettikten sonra o suyu içmek gerektiğini söyledi. Artık mevzu sağlıkmıydı yoksa başka durumlar varmıydı işin içinde bilmiyorum. Açıkcası çok ilgilenmemiştim suyun gizli mesajı ile.

Şöyle bir düşününce buna benzer başka şeyler bulmak mümkün. Kimisi suya bakarak geleceği görmeye çalışır mesela. Bir çok dinde suya dua okunurak şifa amaçlı içilmesi söz konusudur. Ninelerimize bir sormak lazım, kimbilir daha ne numaralar biliyorlardır su üzerine. Evdeki saksılarla sürekli sevgi dolu sohbetler içinde olmaları ve bitkilerin buna cevap veriyor olması da başka bir örnek.

Seni seviyorum

Seni seviyorum

Şu sıralar uzunca bir zaman önce yoluma çıkan ama ertelediğim bir kitabı okuyorum “Suyun Gizli Mesajı” adlı kitap, Masaru Emoto adlı japon bir araştırmacının su üzerinde yaptığı deneyleri anlatıyor. Konu ilk kez “ Ne Biliyoruz ki? ” belgesel-filmde geçiyordu. Bu adamlar dünyanın çeşitli yerlerden alınan su örneklerini kaplara koyup donduruyorlar ve daha sonra buz kristallerinin fotoğraflarını çekiyorlar. Çekilen fotoğrafların karşılaştırmalı incelemesine baktığımızda ise çok ilginç bir gerçekle yüzleşiyorlar. 1993’te başlayan araştırmanın ilk fotoğrafları, 1999’da Japonyada yayınevleri ilgilenmediği için, araştırmacının kendi imkanlarıyla kitap haline gelip eşe dosta hediye ediliyor. Sonra suyun kayaların arasında yolunu bulması gibi, kitap hızla kişiden kişiye aktarılarak yayılıyor ve başka dillere çevriliyor. Benim okuduğumsa Emoto’nun 2005te basılan ikinci kitabı. Her iki kitabı da şu an bulmak mümkün.

Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim.

Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim.

Şimdi efendim, kar tanelerinin her birinin birbirinden ayrı bir şekli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu adamların yaptığı da kristalleri değişik şartlar altında fotoğraflamak. Önce suyu ,üzerinde “seni seviyorum” ya da “teşekkürler” gibi olumlu  ve “senden nefret ediyorum” ya da “seni öldüreceğim” gibi olumsuz kelimeler yazan şişelerde donduyorlar. Sonra bilin bakalım n’oluyor? Güzel kelimelerin olduğu şişelerden inanılmaz güzel ve bütünlüklü kristaller oluşurken, diğerlerinden karmaşık ve garip şekiller çıkıyor. Su kelimelere tepki veriyor. Daha sonra bunu başka şekillerde de deniyorlar. Suya müzik dinletiyorlar, farklı türlere farklı tepkiler veriyor. Şişeleri manzara resimlerinin önüne koyuyorlar, kristaller yine değişiyor. Suya birşeyler söylüyorlar, aynı şekilde olumlu ya da olumsuz sözlere göre değişiyor kristaller. Sonra başka durumları deniyorlar. Dünyanın çeşitli yerlerinden alınan musluk sularının büyük çoğu düzenli kristaller vermiyor ama kaynak suları her durumda bir görsel gösteri sunuyor. Bir gölden alınan karışık bir kristal veriyor. Budist rahibin göl kenarında yaptığı şifa duasından sonra ortaya çıkan kristal adeta bir mücevher güzelliğinde. Kitapta bunlara benzer onlarca örnek ve deney var.

Teşekkürler

Teşekkürler

Su bedenimizin %70’ini oluşturan suyun miktarındaki bir değişikliğin hastalıklara, anlamsız yorgunluklara, daha başka bir ton şeye sebep olduğunu biliyoruz. Suyun olmadığı yerde herhangi bir yaşam oluşmasını beklemekte anlamsız. Varoluşun kaynağı ve büyüyen gelişen herşeyin özünü su oluşturuyor. Bunlar hali hazırda gördüğümüz gerçekler. Kitap suyla ilgili bir başka bir gerçeği anlatıyor bize. Su tüm etkilere, titreşimlere cevap veriyor. Özünde su da diğer herşey gibi başka bir titreşim aslında. Ama diğerlerinden farklı olarak su, tüm titreşimleri taklit edebiliyor, onlara göre şekil alabiliyor. İçine konulduğu kabın şeklini alıyor tamam ama aynı zamanda koyan adamın ruh haline, fikrine zikrine göre de şekil alıyor. Kaba su koyarken farkındamısınız acaba her an kendi gerçeğinizi, geleceğinizi yaratıyorsunuz.

Üzerine düşünülecek çok fazla bilgi içeriyor kitap. Açıkçası küçümsenmeyecek değerde bilgiler bunlar. Şunu soruyor; düşünceler suya bunları yapabildiğine göre kimbilir hergün aklınızdan geçenler size neler yapıyor ? İnsan düşünüyor, 8 sene önce dolapta bulduğum suyu içseydim, astronot olup aya gidermiydim acaba?

One thought on “Suyun Gizli Mesajı

  1. 🙂

    Suya, yemeğe, havaya da titreşim katıyoruz aslında… O Yüzden su gibi, yemeği de iyi niyetle yapmalı, havaya serpttiğimiz her konuşma balonunun içine daha da bir dikkatle bakmalıyız aslında…

    bende Su ile ilgili bir belgesel izlemiştim. Suyun Gizli Mesajını okuduktan sonra, yeni bir bilgi daha edinmiştim.Paylaşmak isterim.

    Belgeselde musluklardan akan suyun &

Bir Cevap Yazın